O blogu

Co znajdziecie na blogu?


Garść piasku i sztywne od słonej wody włosy, odbicie słońca w szybie wieżowca, cień sunący wąskimi uliczkami, zapierające dech w piersiach widoki, kontrasty, nowe smaki, zapachy, kolory, dużo nieznanego i sporą dawkę inności.

Bo tym właśnie są podróże.


Dlaczego powstał ten blog?


Z kilku powodów:

ZACHOWAĆ WSPOMNIENIA
które niestety są ulotne. Nie pamiętam już szczegółów z wyjazdów sprzed roku, a co dopiero sprzed kilku lat. Blog to taka ładnie oprawiona książka wspomnień, zapiski z podróży. Zatrzymanie tego, co uleci z głowy.

BO TA KREATYWNOŚĆ GDZIEŚ WE MNIE JEST
i to jest jeden ze sposobów jej ujścia.  


ŻEBY POKAZAĆ ŻE DA SIĘ PODRÓŻOWAĆ
Mnie samej się kiedyś wydawało, że podróżowanie do odległych krajów to strefa marzeń. Coś nieosiągalnego. Do czasu naszej pierwszej wycieczki do Azji. Można? Można! A nawet trzeba - realizować marzenia. No właśnie, okazało się, że to, co na pierwszy rzut oka było niewykonalne jest całkiem realne. Zamieniliśmy niemożliwe w możliwe. A co nas ograniczało? Chyba tylko my sami... Oczywiście, nie obędzie się bez wyrzeczeń, nikt nie mówi, że będzie łatwo i nagle wyjazd sam spadnie z nieba (lub raczej fundusze na niego). Ale da się. Jeśli się bardzo chce i do tego dąży. Aby podróżować nie trzeba koniecznie jechać gdzieś daleko. Zwiedzać można na tyle różnych sposobów: wyjazdy autostopem, ze spaniem w namiotach, organizując wycieczki weekendowe, do sąsiedniego miasta, wycieczki w góry, parki krajobrazowe, wycieczki tematyczne np. dla wielbicieli bunkrów. Jeśli uważasz, że inne kontynenty pozostają na razie w strefie marzeń, to poznaj własną okolicę, kraj. Jest tyle możliwości i alternatyw, że każdy znajdzie coś dla siebie.

COŚ BIORĘ, COŚ DAJĘ OD SIEBIE
Blogi internetowe to moje nieocenione źródło wiedzy przy planowaniu każdej podróży. I nie mówię tu tylko o samych atrakcjach. Ważniejsze wiadomości to ceny, informacje praktyczne, sposoby podróżowania w danym miejscu. Skoro ja skorzystałam z czyjejś pracy, sama też chcę pomagać innym. Chciałabym, żeby notki na moim blogu były naprawdę rzeczowe i pomocne, żebyście Wy, czytelnicy, znaleźli tutaj takie informacje, jakich sama bym szukała planując wyjazd.

Znasz tańszą/lepszą alternatywę? Jakieś mało znane, a warte odwiedzenia miejsce? Podziel się tym w komentarzu. Wspierajmy się nawzajem, promujmy to co lubimy.
 

Jak podróżujemy? 


Zazwyczaj jest to jeden większy wyjazd na rok plus dodatkowe, około weekendowe wycieczki. Jesteśmy osobami na etacie, które nie rzucą pracy, na rzecz podróży dookoła świata (oj, chociaż chciałoby się!). Staramy się jak możemy, żeby zaoszczędzić jak najwięcej dni wolnych oraz żeby ciekawie spędzić weekendy. Nie jeździmy tylko na urlop, ale żeby coś doświadczyć, przeżyć, zobaczyć. Chcemy żeby nasze oczy jak najwięcej zobaczyły.


I jeszcze wspomnę na koniec, że blog jest oczywiście subiektywny, czasami pisany pół żartem pół serio, więc niektóre zdania traktujcie z przymrożeniem oka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za czas poświęcony na odwiedzenie mojego bloga. Podziel się ze mną i (innymi) swoją opinią.

Copyright © 2016 Oczy zobaczyły - blog podróżniczy , Blogger