Toronto najlepsze punkty widokowe na miasto

Przeglądając przed podróżą zdjęcia miasta, cały czas przewijał mi się przed oczami widok wieżowców nad taflą wody. Jadąc do Toronto wiedziałam, że to właśnie panorama miasta będzie jedną z największych jego atrakcji. W tym wpisie przybliżę, skąd najlepiej obserwować miasto i dlaczego właśnie w tych, a nie innych miejscach.

1. Ward's IslandNie, pierwsze miejsce nie należy do CN Tower. Dlaczego? Ponieważ to właśnie z wysp mamy ten pocztówkowy obraz wieżowców i wieży nad jeziorem. Można by tam siedzieć i podziwiać krajobraz godzinami, są nawet ławki. Do tego przejażdżka promem z oddalającym się widokiem miasta. Nigdzie indziej nie znajdziemy tak dobrego widoku na miasto, jak z wyspy. Zresztą, co ja będę się tutaj rozpisywać, zobaczcie sami.2. CN Tower


Jedna z najwyższych budowli na świecie, a na pewno najwyższa jeśli chodzi o Amerykę Północną. Już wjeżdżając na wieżę możemy oglądać miasto z innej perspektywy. Do widny warto wejść jako jedni z ostatnich, ponieważ będziemy mogli oglądać krajobraz w trakcie jazdy - przód, a także spód windy są przeszklone i dzięki temu można obserwować, jak z zawrotną prędkością oddala się od nas ziemia. Wjazd jest błyskawiczny, w międzyczasie pracownik opowie nam podstawowe informacje na temat budowli.


Wieża posiada 2 tarasy widokowe oraz restaurację, które mieszczą się w jej pierścieniu. Dolny taras widokowy to ogromne szklane okna przez które możemy podziwiać panoramę miasta. Według mnie najlepsza pora do odwiedzenia wieży to zachód słońca, mam wtedy widok za dnia, z zachodem słońca oraz nocą. Warto przyjść tu trochę wcześniej, ponieważ najlepsze miejsca przy oknach mogą być już zajęte - ludzie po prostu siedzą przy szybach i patrzą na znikające za horyzontem słońce.


Górny taras znajduje się na zewnątrz, można tam zobaczyć więcej, bo jest widok na całe 360 stopni wokół wieży. Otoczony jest on siatką, dość gęstą, więc widok tutaj jest gorszy niż z okien na dole, mimo że da się zobaczyć więcej. Dodatkowo, na wyższym poziomie tarasu, wewnątrz, znajduje się przeszklona podłoga, gdzie faktycznie zderzamy się z wysokością i obserwujemy ulice z góry. Jest to też popularne miejsce wśród turystów do robienia sobie zdjęć.


Z wieży zobaczymy panoramę miasta z góry, centrum, wyspy oraz jezioro.

=>Bardziej szczegółowe informacje o CN Tower znajdziecie w ty poście: Atrakcje Toronto CityPass


3. Nocleg w wieżowcu

Jednym z moich najmilszych wspomnień z Toronto będzie moment zasypiania i budzenia się. Przed pójściem spać, mimo że padałam po całym dniu chodzenia, jeszcze przez chwilę wpatrywałam się w widok za oknem. Widok ciemnego, ale wciąż żyjącego miasta, pełnego przeróżnych światełek. Po przebudzeniu - to samo - spojrzenie przez okno i dobudzam się razem z budzącym się do życia miastem. Gdyby było trochę cieplej, to z pewnością siadalibyśmy wieczorami na balkonie, rozmawiali, jedli kolację lub po prostu napawali się widokami. Przeglądając oferty noclegów, warto poszukać miejsce do spania w którymś z wieżowców, nie tylko ze względu na sam widok, ale zazwyczaj te nowoczesne budynki są usytuowane w centrum, więc przy okazji można zaoszczędzić na biletach i czasie. Wiadomo, że za taką przyjemność trzeba zapłacić, ale jeśli ma się okazję lub możliwości, to naprawdę warto, ją rozważyć.


4. Casa Loma


Casa Loma, jak na zamek przystało, został wybudowany na wzniesieniu i mimo że górka nie jest imponujących rozmiarów, to zawsze mamy jeden poziom wyżej do obserwacji. Warto więc zwiedzić zamek dokładnie, a tym bardziej wejść na wieżę Normandzką, gdzie na jej szczycie można wyjść na zewnątrz. Na platformie znajdziemy lunetę widokową na monety. Miasto jest oddalone, więc centrum widzimy trochę z dystansu, natomiast nie ujmuje to wcale widoku. Dodatkowo, odległość sprawia, że z Casa Loma możemy zobaczyć najszerszą panoramę miasta z wszystkich wymienionych w tym wpisie puntów. My trafiliśmy na zachód słońca i powiem, że widok był naprawdę przepiękny.

=>Więcej o Casa Loma tutaj: Casa Loma


5. Lot widokowy samolotem nad miastem/ Niagarą.

Warto wiedzieć, że istnieje taka opcja. Na takiej wycieczce mamy kilka atrakcji w jednym: widok na miasto z zupełnie innej perspektywy oraz lot który jest już atrakcją samą w sobie. Najtańszą ofertę znalazłam z firmy FLYGTA na Grouponie. W ofercie Flygta znajdziemy 2 typy lotów: nad miastem i nad Niagarą. Warto odezwać się do firmy bezpośrednio, ponieważ Groupon nalicza jakieś marże, a biorąc lot bezpośrednio od Flygta może okazać się tańszy.
Po kontakcie z firmą ceny za przelot nad miastem klasowały się następująco:
  • private tour 119 CAD - lot prywatny,
  • special ofert: sunset tour 99 CAD - oferta specjalna,
  • standardowa cena za zwykły lot nad miastem to 99 CAD.
Minus tej opcji jest taki, że możemy nie polecieć, jeśli będzie brzydka pogoda. Może to nam pokrzyżować plany zwiedzania lub w najgorszym przypadku, nie znajdziemy dnia żeby polecieć.
My zrezygnowaliśmy z tej przyjemności, chociaż naprawdę chcieliśmy skorzystać z lotu.  Po pierwsze trochę przepłaciliśmy za nocleg i chcieliśmy zredukować koszty wycieczki. Weszliśmy też na CN Tower więc jakiś tam widok z góry na miasto mieliśmy. Trochę nam też zabrakło czasu. Jednak jeśli ktoś ma trochę oszczędności, to na pewno warto rozważyć możliwość zobaczenia miasta z lotu ptaka i zapewnić sobie niezapomniane wrażenia. O locie nad nad Niagarą już nawet nie wspomnę...

=>Link do strony firmy: Flygta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za czas poświęcony na odwiedzenie mojego bloga. Podziel się ze mną i (innymi) swoją opinią.

Copyright © 2016 Oczy zobaczyły - blog podróżniczy , Blogger